Elveink  |  Gy.I.K  |  Médiaajánlat  |  Kezdőlapnak  |  Honlapajánló  
Szabadban fórum
Tartalom | Taglista | Keresés | Regisztráció | Belépés

Nem vagy bejelentkezve.
Szabadban fórum / Bakancsban / Geocaching Moderálta: Holland  
Szerző
Hozzászólás Oldalak:  1 2
tobo
Tag

Hely: Budapest
Regisztrált: 2004. 12. 01.
Ajánlom figyelmetekbe a következő játékot: www.geocaching.hu

Aki szereti a természetet és a technikát, annak mindenképp érdemes kipróbálni...

2005. 01. 15. 12:07:45
Honlap  
Holland
Admin

Hely: Budapest, XVl. ker.
Regisztrált: 2004. 12. 02.
Köszi Tobo, megnézzük.  :D

2005. 01. 15. 14:25:28
Honlap  
Gallows-bird
Moderátor

Regisztrált: 2004. 12. 03.
Mennyire komoly felszerelés kell hozzá, mennyit kell költenem ha geocachingelni akarok?

2005. 01. 18. 09:23:26

tobo
Tag

Gallows-bird írta:

Mennyire komoly felszerelés kell hozzá, mennyit kell költenem ha geocachingelni akarok?

Teljesen szabadon választott a felszerelés, nem kell hozzá más csak te magad és egy GPS. Az ilyen készülék huszonezertől a végtelenig tart, 50-60 ezer forintért már egy komoly, túrázáshoz és szinte mindenhez (kivéve utcai navigáció) megfelelő gépet vehetsz. Én Garmint használok.

Érdemes végigolvasgatni az oldalt, az egyes ládák bejegyzéseit, megnézni hol vannak a térképen, stb hiszen van olyan, amelyikhez nem is feltétlenül kell GPS...

2005. 01. 25. 08:59:45
Honlap  
Szabadban
Nagy Testvér

Hely: szabadban.hu
Most akor ez a geocaching melyik irányzathoz van közelebb? Gyalog/kerékpárral-motorral/terepjáróval? Vagy is-is?

2005. 02. 01. 07:41:26

tobo
Tag

Szabadban írta:

Most akor ez a geocaching melyik irányzathoz van közelebb? Gyalog/kerékpárral-motorral/terepjáróval? Vagy is-is?

Is-is. Nincs meghatározva, hogy mivel mehetsz, egy fő, iratlan szabály van; vigyázz a természetre és ne zavarj másokat.

2005. 02. 01. 07:49:21
Honlap  
Holland
Admin

Szimpatikus dolog ez! Főleg ami az íratlan szabályt illeti!

Nekem teccik naon!

Holland :D

2005. 02. 02. 00:47:07
Honlap  
Olcsibácsi
Tag

Hely: Nem meghatározható.
Regisztrált: 2004. 12. 08.
Bejön szivesen kipróbálnám......Ezt igy télvíz idején is lehet mívelni???csak mert ha lesz ugy szabadidőm és olyan indulhatnékom van pest környékén szivesen keresnék "kincset":)
Persze csóró vagyok egy profi GPS kütyühöz....még egy olcsóbb kategóriáshoz is....de mindjárt átböngészem a Geocashing siteot  hátha van valami GPS nélkül kincskeresőknek is:))

Tehát a kérdés....szezonfüggő vagy évszakfüggő a játék?

olcsi

2005. 02. 09. 00:39:23

Holland
Admin

Engem inkább az érdekelne, hogy milyen dolgokat rejtenek el és pl: mi történik ha megtalálod, azonkívül, hogy a tiéd!

Mert én bevallom, de ha több napon át keresek valamit, megyek utána és találok egy doboz gyufát, vagy egy csomag parírzsepit, hát valahogy nincs összhangban a két dolog és azt hiszem, hogy eléggé felhúzna!

Lehet, hogy ez akkor nem nekem való?

Holland :D

2005. 02. 09. 07:55:04
Honlap  
tobo
Tag

Nos akkor sorban: évszakfüggetlen a dolog teljesen, akkor keresed amikor akarod. Semmi mást nem jelent a megtalálás, mint azt, hogy logolhatod a ládát, ez a játék arra jó, hogy minél több helyre ellátogathatsz és a ládák többsége érdekes dolgokat mutat be, olyan helyekre kalauzol el, ahova nem biztos, hogy amúgy is elmennél.

A ládában vannak ajándékok, de ezek inkább csak formálisak, ha kiveszel valamit illik helyette valami mást otthagyni. Én pl nem szoktam ajándékot csere-berélni.

2005. 02. 15. 12:33:34
Honlap  
Gallows-bird
Moderátor

tobo írta:

Nos akkor sorban: évszakfüggetlen a dolog teljesen, akkor keresed amikor akarod. Semmi mást nem jelent a megtalálás, mint azt, hogy logolhatod a ládát, ez a játék arra jó, hogy minél több helyre ellátogathatsz és a ládák többsége érdekes dolgokat mutat be, olyan helyekre kalauzol el, ahova nem biztos, hogy amúgy is elmennél.

A ládában vannak ajándékok, de ezek inkább csak formálisak, ha kiveszel valamit illik helyette valami mást otthagyni. Én pl nem szoktam ajándékot csere-berélni.

Mit jelent a loggolás? Megjelölöd vhogy? Gondolom az ajándékotthagyásnak is vannak szabályai, mármint hogy mit lehet és mit nem. Persze itt a mit nem-en van a hangsúly(pl egy fél mekis hamburger, kibiztosított kézigránát stb)

2005. 02. 15. 12:47:04

tobo
Tag

A logolas azt jelenti, hogy minden ladabanvan 1 jelszo, amivel a neten az adott ladahoz logolhatod a megtalalast, igy mindenki latni fogja, hogy te jartal annal a ladanal es meg is talaltad.

Az ajandekokrol van az oldalon info h mit szabad, mit nem.

2005. 02. 15. 15:39:24
Honlap  
Holland
Admin

:D FÓRUMOZÓ hölgy tagjaink számára :D

:rolleyes: minden szabadban.hu -s pasi nevében :rolleyes:

2005. 03. 08. 10:12:39
Honlap  
Holland
Admin

Ha valakit részletesen érdekel a GEOCACHING, akkor a címlap Túrák/Séták linkje alatt, elég részletes leírást talál róla, :) a fontosabb hivatkozásokkal együtt!

Jó keresgélést illetve kincsvadászatot!                        Holland :D

2005. 04. 09. 11:30:32
Honlap  
Holland
Admin

És van itt közöttetek, aki rendszeresen űzi?

2005. 05. 03. 21:59:21
Honlap  
Kimberli1
Tag

Hely: Debrecen
Regisztrált: 2005. 05. 31.
Egész érdekes ez a ládakeresés, lehet, hogy a kis hétvégi kirándulásainkat összekötjük a kereséssel, bár nekem sincs GPS-em, de sok van a fenti honlapon, amit anélkül is meg lehet találni:)

2005. 07. 21. 18:06:08
Holland
Admin

Kimberli1 írta:

Egész érdekes ez a ládakeresés, lehet, hogy a kis hétvégi kirándulásainkat összekötjük a kereséssel, bár nekem sincs GPS-em, de sok van a fenti honlapon, amit anélkül is meg lehet találni:)

A portálon található cikkben megjelenített honlap címén, a cégnél kölcsönözni is lehet GPS-t :). Holland :D

2005. 07. 21. 20:13:37
Honlap  
Kimberli1
Tag

Holland írta:

Kimberli1 írta:

A portálon található cikkben megjelenített honlap címén, a cégnél kölcsönözni is lehet GPS-t :). Holland :D

Köszi szépen a tippet!:))
Majd utánanézek, bár gondolom, hogy ilyenre lehetőség csak a fővárosban van...
Kellemes hétvégét minden fórumozónak!:)))

Kim

2005. 07. 23. 15:28:35
Holland
Admin

Kimberli1 írta:

Holland írta:

Kimberli1 írta:

Köszi szépen a tippet!:))
Majd utánanézek, bár gondolom, hogy ilyenre lehetőség csak a fővárosban van...
Kellemes hétvégét minden fórumozónak!:)))

Kim

Kim, ezt miből gondolod? Mire alapozod? Az egész ország területén zajlik a dolog! Holland :)

2005. 09. 13. 08:02:53
Honlap  
Kimberli1
Tag

Szia Zoli!

A játék tudom, h. országos, de gondolom, h. GPS-t csak a fővárosban lehet kölcsönözni!:)
Viszont készítettünk egy hasonló játékot a talira, de sajnos időhiány miatt nem valósult meg, majd legközelebb..
Esetleg, ha összejönne az a szabadban-os tali..
Szép napot!:)

Kim

2005. 09. 13. 17:58:13
Gallows-bird
Moderátor

Kimberli1 Ha rendeszeresen szeretnél geochaching-elni érdemesebb vásáolnod egy olcsó gps-t mondjuk egy Gekko-t mint kölcsönözni. A GPS boltok listáját megtalálod ITT

2005. 09. 29. 08:47:17

Kimberli1
Tag

Gallows-bird írta:

Kimberli1 Ha rendeszeresen szeretnél geochaching-elni érdemesebb vásáolnod egy olcsó gps-t mondjuk egy Gekko-t mint kölcsönözni. A GPS boltok listáját megtalálod ITT

Köszi szépen a választ!:)

Sajnos ez idő és pénz kérdés. Szerintem ez amit mindenki szívesen csinálna, hogy egyik helyről a másikra utazik, közben szép tájakat lát, és még izgalom is van benne, hogy ki találja meg az eldugott ládikót.
Csak akik minden nap dolgoznak, kicsi gyerekeik vannak, azoknak ezt megvalósítani sajnos nem egyszerű. Így azt hiszem maradnak az egyszerű hétvégi kirándulások GPS nélkül:)
Szép hétvégét mindnekinek!:)

Kim

2005. 11. 04. 08:49:20
Kimberli1
Tag

Sziasztok!

Nem valami nagy itt a forgalom:(
Időközben találtam Debrecenben is kölcsönzőt, ahol GPS-t lehet kivenni..
Lehet, hogy ha jó idő lesz tavasszal csak kipróbáljuk a ládakeresést, nekem nagyon tetszik..
Szép hétvégét nektek!:)

Kim

2006. 01. 22. 12:26:19
Nessie
Tag

Regisztrált: 2006. 02. 10.
Sziasztok! Egy klubot szeretnék a figyelmetekbe ajánlani, aminek én is tagja vagyok. A neve: Fiatalok Természetismereti Klubja. Nagyon jó hely, változatos programokkal, barátságos, vidám társasággal és sok kirándulással. A klub 1979 óta sikeresen mûködik, ám most egy kicsit megcsappant a tagok létszáma, ezért keresünk új, a természet irárt érdeklõdõ fiatalokat (általános iskolástól kezdve egyetemistákig). A klubon bárki ingyen részt vehet és jöhet akár csak egy-egy elõadásra, kirándulásra is, vagy részt vehet az összes programon. Ha kedvet kaptatok, ne habozzatok, nézzétek meg a honlapunkat és gyertek a programokra! :-) www.ftk.tar.hu

2006. 02. 10. 17:06:32

Kimberli1
Tag

Sziasztok!
Kicsit szégeyellem magam, hogy már régóta nem jártam itt, ennek oka a tanulás majd a kirándulások voltak...
Most sajnos jönnek a rosszabb idők remélem, így több időm lesz ide benézni...
Köszönöm a sok infót a játékról, én és a családom már függővé váltunk:D
Először GPS nélkül a nyári kirándulásunk állomásai szerint néztük meg a geocaching oldalon, hogy milyen érdekes látnivalók vannak.
Pár ládát is sikerült begyűjtenünk, tehát nyugodtan bele lehet vágni készülék nélkül is!
Ősszel rászántuk magunkat a vásárlásra, mert a bérlésnél a kaukció annyi, hogy azért már készüléket lehet venni...
Jelenleg 35 ládát sikerült találnunk, főként a lakóhelyünk közelében lévőket.
A játék során nagyon sok olyan szép helyre lehet eljutni, melyet nem mutat be egy túristakönyv, vagy túristaoldal sem.
Innen tudtuk meg, pl. hogy a lakhelyünk közelében Józsától nem messze, egy jó kis gyalogtúrával teljesíthető helyen pl. van egy szép templomrom..
Sok kastélyban, várban is jártunk, melyek egy részét már elfelejtettek:(
Aki szeret zseblámpával lakatlan kastélyokat bejárni annak is ajánlom ezt az oldalt!
Zolinak üzenem, hogy nem a ládában lévő ajándék a lényeg, hanem a természetvédelem, az épített és természeti értékeink felfedezése:)
Bár a gyerköceim az ajándékokra utaznak még jelenleg, őket jobban leköti, hogy milyen új kinderfigurát, apró játékot gyűjthetnek be, természetesen csere alapon.
Tetszik, hogy vannak olyan ládák melyek, pl. szemétgyűjtéssel vannak összekötve, tehát egy kis jót is lehet tenni a játék során a természetkedvelőknek.
A másik, ami megragadott minket a társaság, nagyon barátságos szuper embereket sikerült megismerni a játék során.
Tegnap sikerült eljutnunk egy előszilveszteri (utókarácsonyi) talira, ami nagyon jó volt, ajándékcsere, szalonnasütés, fadíszítés, élmények megbeszélése, pezsgőzés stb...
Tehát mindenkinek ajánlom, aki a szabadba vágyik, hogy próbálja ki ezt a játékot, mert nagyon jó!:)
Na és persze itt a szabadban.hu-n számoljon be, hogy neki, hogy tetszett!
BOLDOG ÚJ ÉVET MINDENKINEK, teljesüljenek a kívánságaitok!

Kim

2006. 12. 31. 10:07:54
Oldalak:  1 2    
Ugrás erre

Ugrás az oldal tetejére

www.dimensions.hu