Cikk beküldése    |    Boltkatalógus    |    Fórum    |    Piactér     |    Sportfotók    |    Sportvideók    |    Humoros videók    |    Humor    |    Rólunk

34234234

Talma negyedik lett Brnóban
2007-08-19 16:41:19

A viadalt csapattársa, a spanyol Hector Faubel nyerte, aki ezzel átvette vezetést a vb-pontverseny élén Talmácsitól. A második helyet az olasz Mattia Pasini szerezte meg, míg a harmadik a hazai közönségkedvenc Lukas Pesek lett.

Gond nélkül elstartolt a mezőny, az élről induló Talmácsi megtartotta vezető helyét, mögötte Faubel és Pasini robogott. A második körben azonban az olasz alaposan felgyorsította a gépet és megelőzte a magyart. Talmácsi szinte ragadt riválisára, mindketten óriási tempót diktáltak és közel két másodperccel megelőzték az üldöző bolyt, amelyet a spanyol Sergio Gadea vezetett. Pasini vezetése azonban tiszavirág-életű volt: a negyedik körben már újra a magyar klasszis haladt az élen.

Az ötödik körben továbbra is a magyar vezette a mezőnyt, mögötte Pasini, aztán Pesek következett. Egy körrel később azonban újra az olasz tört az élre, ám az üldözők sem tétlenkedtek, egyre jobban megközelítették a riválisokat.

Féltávnál semmi sem változott az élen: Pasini vezetett, mögötte egy leheletnyivel Talmácsi, majd Gadea, Pesek és Faubel következett. Az ötös boly egyre jobban elhúzott a többiektől, s már ekkor biztos volt, közülük kerül ki a cseh GP győztese.

Öt körrel a zárás előtt továbbra is Pasini volt az élen, utána Gadea és Faubel követezett, Talmácsi pedig a negyedik helyen robogott. Három körrel a leintés előtt az egyik kanyarban Gadea elcsúszott, látványosat bukott és ezzel elúsztak a brnói verseny megnyeréséről szőtt álmai. Az élen Pasini, mögötte Faubel, Pesek és Talmácsi volt a sorrend.

A hajrában óriási csatát vívott egymással ez a négy pilóta: a legjobban végül a spanyol jött ki a harcból, s bár a magyar klasszis egy pillanatra még vezetett is, a végén nem sikerült számára az újabb bravúr, így lecsúszott a dobogóról.

"Nagyszerű lett volna, ha sikerül a pódiumra kerülnöm, de ez ma nem jött össze" - mondta a verseny után Talmácsi, aki a levezető körben egy pillanatra megállt a C-szektorban ülő magyar szurkolók előtt, meghajolt, majd átdobta a kerítésen a cseh GP-re készült cirádás csizmáját. "Sajnos nem úgy ment a motor, mint pénteken és szombaton. A hajrában pont előttem bukott Gadea, majdnem át is mentem rajta. Aztán az utolsó métereken már nem tudtam gyorsítani és végül Pesek is megelőzött. Így is értékes vb-pontokat szereztem. Érdekes: Spanyolországban megvertem a hazai versenyzőket, itt Brnóban pedig, ami nekem számít hazai pályának, a spanyol riválisom győzött le."

6. Pol Espargaro (spanyol, Aprilia) 41:09.474
A vb-pontverseny állása a 11. futam után (még hat van hátra): 1. Faubel 179 pont, 2. Talmácsi 169, 3. Pesek 129, 4. 4. Kojama 129, 5. Simone Corsi (olasz, Aprilia) 119, 6. Sergio Gadea (spanyol, Aprilia) 105