Cikk beküldése    |    Boltkatalógus    |    Fórum    |    Piactér     |    Sportfotók    |    Sportvideók    |    Humoros videók    |    Humor    |    Rólunk

34234234

Eldőlt a Magyar bajnoki cím
2009-10-05 09:45:43
Kategória: Jet-Ski

A Magyar Jet-Ski Szövetség a Nemzeti Bajnokság V., záró futamát 2009. szeptember 26-27-én Dunaújváros Megyei Jogú Város Önkormányzata támogatásával Dunaújvárosban a Szabadstrandon rendezte meg öt nemzet (magyar, szlovák, osztrák, szerb, cseh) versenyzőinek részvételével.

Az időjárás, ahogyan egész évben, most is kegyes volt a jet-ski versenyzőkhöz, akik az idei év utolsó versenyén kellemes indián nyári időben vívtak meg a 2009. évi bajnoki címekért.

Az újonc szlalom verseny női kategóriájában Molnár Edina győzedelmeskedett, Heidinger Zsuzsanna a második és Szécsi Lászlóné a harmadik helyen végzett. A bajnokság végeredménye: 1. Molnár Edina 100 pont, 2. Heidinger Zsuzsanna 77 pont, 3. Szengyel Lászlóné 58 pont. A férfiak között hazai pályán Sándor Péter Gellért vihette el a győztesnek járó kupát megelőzve Latky Csongort és Illés Szabolcsot. A bajnokság végeredménye: 1. Latky Csongor 94 pont, 2. Gerencsér Dominik 62 pont, 3. Sándor Péter Gellért 57 pont.

A program folytatásaként délután a profik versenye zajlott, a hosszú távú, kitartásos Formula versenyekkel.

A magyar bajnokság Formula 1, „királykategóriáját” a 22 éves, négyszeres Európa bajnok, Világbajnoki ezüstérmes Vágott András nyerte a szerb színekben induló Vass László és Ifj. Juhos Árpád előtt. A bajnokság végeredménye: 1. Vass László 274 pont, 2. Vágott András 260 pont, 3. Heller Éva 228 pont.

A Formula 2 kategória Runabout Stock, alapgépek 30 perces versenyében Vass László ért elsőként célba Vágott András és Ifj. Juhos Árpád előtt. A bajnokság végeredménye: 1. Vass László 281 pont, 2. Győri László 226 pont, Ifj. Juhos Árpád 223 pont.

A Formula 3 kategóriában az állós jet-skik 20 perces offshore versenyét az Európa és Világbajnok klasszis, Bíró Péter nyerte a Wagensommer János és Tóth Dominik előtt. A bajnokság végeredménye: 1. Bíró Péter 276 pont, 2. Pelei Sándor 229 pont, 3. Wagensommer János 226 pont.

A vasárnapi versenyeken folytatódott a kiélezett küzdelem, az újoncok zártpályás versenyén ülős kategóriában (Novice Runabout) hatalmas küzdelemben Papp László nyert, a SKI versenygéphez szokott 12 éves Sümegi Martin szenzációs versenyzéssel második, míg Varga Zoltán a harmadik helyen végzett. A bajnokság végeredménye: 1. Varga Zoltán 652 pont, 2. Papp László 605 pont, 3. Tóth Zoltán 325 pont.

Az újoncok állós kategóriában (Novice Ski) mindhárom futamon elképesztő harc folyt, ugyanis ezen a hétvégén dőlt el az országos bajnokság sorsa. A világklasszis Sümegi László fia, Sümegi Martin bizonyítottan apukája nyomdokaiba lépett, megelőzve a Szövetség legfiatalabb versenyzőjét, a 12 éves Szabó Barnabást és Mitrovics Gábort. A bajnokság végeredménye: 1. Sümegi Martin 841 pont, 2. Szabó Barnabás 837 pont, 3. Déri Attila 577 pont.

Ski Stock kategóriában Tóth Dominik kapta meg a kockás zászlót, majd utána érkezett Puskás Zoltán és a szlovák Bohuslav Jozef. A bajnokság végeredménye: 1. Tóth Dominik 505 pont, 2. Puskás Zoltán 471 pont, 3. Csatai Andor 297 pont.

Ski Superstock kategóriában mindhárom futamot nyerve Bíró Péter megszerezte a hétvége második győzelmét, a nyolcszoros magyar bajnok, Európa bajnoki bronzérmes Pelei Sándor második, a cseh Ivo Grman harmadikként ért célba. A bajnokság végeredménye: 1. Bíró Péter 800 pont, 2. Szabó Gábor 653 pont, 3. Pelei Sándor 647 pont.

Runabout Stock kategóriában Vass László diadalmaskodott a szerb Győri László és Ifj. Juhos Árpád előtt. A bajnokság végeredménye: 1. Vass László 849 pont, 2. Győri László 702,5 pont, 3. Ifj. Juhos Árpád 640 pont.

Runabout Superstock kategóriában ismét folytatódott a szombati nagy küzdelem az első helyért. A három futam végeredményeként Vass László lépett a dobogó legmagasabb fokára, megszerezve így a hétvége harmadik győzelmét. Őt követte Heller Éva és Járányi Gergely. A bajnokság végeredménye: 1. Vass László 752,5 pont, 2. Járányi Gergely 684,5 pont, 3. Ifj. Juhos Árpád 579,5 pont.

Az X2 kategóriát Oroszi Gábor nyerte Szilvási Péter és a 17 éves Tóth Dániel előtt. A bajnokság végeredménye: 1. Oroszi Gábor 857 pont, 2. Tóth Dániel 749 pont, 3. Szilvási Péter 738 pont.

A Free-style kategóriában a cseh Jaroslav Tirner vihette el a győztesnek járó kupát, Pelei Sándor második, Mitrovics Gábor a harmadik helyen végzett. A bajnokság végeredménye: 1. Pelei Sándor 87 pont, 2. Jaroslav Tirner 60 pont, 3. Mitrovics Gábor 45 pont.

A 2009. évi bajnokságon Bíró Péter kimagasló eredményt ért el, mindkét kategóriát, amelyben elindult (Formula 3, Ski Superstock), megnyerte, így az idei Világ- és Európa bajnoki cím mellé megszerezte a 9. magyar bajnoki címet is. Tóth Dominik is feliratkozott a magyar bajnokok sora közé, Pelei Sándor a 9., Oroszi Gábor a 2. magyar bajnoki címét gyűjtötte be.

Szerző: szabadban
Forrás: MJSSZ