Cikk beküldése    |    Boltkatalógus    |    Fórum    |    Piactér     |    Sportfotók    |    Sportvideók    |    Humoros videók    |    Humor    |    Rólunk

34234234

Neckermann Golf Cup beszámoló
2010-06-13 04:15:37
Kategória: Golf

Harmadik nekifutásra már az égiek sem szóltak közbe a Neckermann Social Golf Cup csütörtöki versenyének lebonyolításába Highlanden. Az ezúttal magas UV sugárzás miatt kiadott piros riasztás sem tántorította el a golfozókat attól, hogy immáron döntésre vigyék: ki lesz a Neckermann golfkupa birtokosa.

A játékot nehezítette a rekkenő hőség, a kiszáradt, rendkívül gyors greenek és a fel-felerősödő szél. Az extrém időjárási körülményekhez leginkább Najati Aminnak sikerült alkalmazkodni, aki – mint interjújában is elmondta – kiváló úton halad Szigeti Csaba oktatójával a Magyar Bajnokság felkészülésére. Ennek jó állomása volt a csütörtöki versenysorozat negyedik állomása, ahol 39 ütéssel abszolválta a 9 szakaszos versenyt és a nearest to the pin-t is neki sikerült megütnie.

Férfi A kategóriában a díjak halmozásának tiltása miatt 1-1 hellyel feljebb kerültek a dobogós játékosok, így Lacsek Krisztián a harmadik, Reményi Tibor a második és Dibusz László az első helyen végzett. Laci ezzel az eredményével közelebb került az élen lévő Klokocs Istvánhoz.

Férfi B kategóriában erős hendikepjavítások történtek annak ellenére is, hogy a helyenként hiányos rough-on már nem lehet helyezni a labdát. Kovács Dani úgy tűnik, hogy édesapja, Titusz nyomdokaiba lépett. Nettó 23 ponttal sikerült kategóriájában az élen végezni. Hendikepnél hat ütéssel jobb eredmény kellett a második és harmadik helyhez is, ami sorban Pintér Bélának és Tausz Ádámnak sikerült ezúttal. Ebben a kategóriában az első 9 helyezett jobbat játszott hendikepjénél, de sajnos a CSA -1-es értéke néhány játékost megfosztott a hendikepcsökkentés örömétől.

Juniorok között az ösztöndíjas Károlyi Zsuzsanna végzett az élen 24 ponttal, Kovács Nórának és Horváth Marcellnek 20-20 ponttal sikerült a nyomába szegődnie.

Női kategóriában egyből győzelemmel jelezte vetélytársainak Alexandra Prest, hogy vele is számolni kell majd az összetett kiértékeléskor. Idei első csütörtöki versenyén 19 ponttal sikerült diadalmaskodnia. Második helyen Fiserné Koplányi Eszter végzett, aki az év elejét még kezdő kategóriában indította. Vogler Ibolya a harmadik helyre jött be 15 pontos eredménnyel.

Seniorok között nagy meglepetésre az eddig 10. helyen álló Budai Ferenc kimagaslóan jó eredménnyel első helyen végzett. A második és hamradik helyért azonban nagy volt a küzdelem. Itt Kárpáti György klubkapitány és Koplányi Tibor javára az utolsó jó szakaszok döntöttek, míg Dr. Bartha András 18 pontos holtversenyes eredménye ezúttal a negyedik helyet jelentette számára. A Tunéziából nemrég hazatért Gulyás Gyula is szép eredményt ért el, akitől mindez elvárható volt, hiszen a viharos időszak ideje alatt kiváló helyet talált magának a golfozásra és felkészülésre.

Kezdők között Kovács Gábor 25 pontja nemcsak a győzelmet hozta meg számára, de immáron hendikepje is 39-re csökkent. Mindössze 1 ütéssel lemaradva követte szorosan Mile Gábor (24 pont), de Hideg Dániel 22 pontja is kiváló eredményt jelent, amivel a harmadik helyre tudott felzárkózni.

A nyolcvan résztvevő közül sok golfozó és vendég maradt az esti 9 órás eredményhirdetésre, ahol Dr. Békefi Veronika, a Neckermann Utazási Iroda ügyvezető igazgatója tájékoztatta a játékosokat, hogy az utazási iroda jóvoltából 5 kategória összetett győztesei automatikusan kvalifikáltatják magukat a 2011 márciusában Teneriffán megrendezésre kerülő Társasági Szuperbajnokságra. A késői eredményhirdetést a győztesek tiszteletére szervezett tűzijáték zárta.

Gratulálunk a győzteseknek és szeretettel várunk mindenkit a június 25-i Szentivánéjji Day & Night klubnapunkra illetve július 01-én a Gundel Étterem Social Golf Cup-ra.

Szerző: szabadban